PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ

Plaka tanıma sistemi, otoparklarda, büyük firmaların giriş bölümlerinde, trafikte araç takip işlemlerinde ve benzeri yerlerde kullanılmaktadır. Giriş ve çıkış kontrolü, güvenlik ve kayıp arama kategorisinde tercih edilen bu sistem Alseltaş garantisiyle sunulmaktadır. Bu sistemin tercih edilmesiyle birlikte, yabancı plakalı araçlar yaklaştığı anda tespit edilir. Bu uygulamayı tercih eden firmalar giriş kartı kullanmamaktadır. Parklarda, plaka tanıma sistemleri, park sorunlarını da ciddi anlamda çözmüştür. Ayrıca sistem, parka giren aracın plakasını tanıyıp, anında ücreti ekrana yansıtmaktadır. Yabancı plakaları tespit eden program, sesli ve görüntülü uyarı göndermektedir.

Plaka Tanıma Sistemi Hayatınızı Kolaylaştırır

Mobese kamera sistemi ile birlikte kullanılan bu sistem, şehirde aranan araçları bir saniyeden çok daha kısa sürede tanıyabilir. 180 km hızla giden araçların plakasını yakalayabilir. Nizamiyeler, AVM’ler, okullar, otogar ve terminaller, havaalanları, kantarlar, oteller, hastaneler, üniversiteler, depolar, sınır kapıları, köprüler ve büyük caddelerin önemli noktaları, bu sistemin kullanıldığı yerlerdir. Alseltaş, bu sistemleri pratik bir şekilde hazırlamaktadır.

Özellikleri

Bu sistemin özellikleri, kullanışlı olmasında oldukça etkilidir. 180 km hızla giden ve ard arda giden araçların plakasını tanıyabilir. 20 milisaniyede okuma kapasitesi mevcuttur. Gece veya gündüz okuma özelliğine sahip olan sistem, kayıt özelliğine sahiptir. Alseltaş kaliteli okuma sistemiyle çözüm üretmektedir. Bariyer tetikleme, uzaktan kullanım, araç altı izleme, otomatik fiş basma, istenilen aracın geçişini izin verme, ihlal tespiti, kolay kullanımlı program özelliği, sabotaj alarmı ve şifreli kullanım gibi özelliklere sahiptir. Bu etkili sistemle birlikte, araç takibi veya plaka takibi çok kolay hale gelecektir.

Plakasız araçları da tespit edebilen sistem, iş gücünü büyük oranda düşürmüştür. Plakaya özel bariyerli bölümleri otomatik açan sistem, özellikle otoparklarda, ücret hesaplama işlemlerinde büyük kolaylık sağlamıştır. Çalıntı araç, hacizli araç, trafiğe çıkma izni olmayan araç ve benzeri gruplara dahil olan araç kategorisindeki bütün tespit çalışmalarında, yüzde yüz başarı sağlayan bir sistemdir. Özellikle aranan şahısların bulunması işlemi, bu kamera sistemi ile çok daha kolay bir şekilde bulunmaktadır. Teknik özellikleriyle birinci sınıf özelliklere sahip olan bu sistem, uzman kadromuzun özverili çalışmasıyla, kısa zamanda kurulmaktadır.